X
تبلیغات
اکسب درآمد ااابا فروش عطر ادر سوپرمارکت - تشخیص اصل بودن ادکلن

اکسب درآمد ااابا فروش عطر ادر سوپرمارکت

کسب درآمد با بهترین روش روز کسب درامد با راهتترین روش

تشخیص اصل بودن ادکلن

روش تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی
برای تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی باید دو بخش را مورد برسی قرار دهیم :
الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی
ب : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی

الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی
1- شیشه عطر 2- جعبه عطر
دوستان عزیز اولین راه تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی شكل شیشه اونهاست كه برای تشخیص اصلی از تقلبی باید به نكات زیر در شیشه عطر توجه كرد :
یكی از بارزترین تفاوت ها در عطرهای تقلبی نسبت به اصلی آن در شیشه اونهاست بشكلی كه شیشه عطرهای تقلبی دارای شفافیت كمتر است بشكلی كه اگر شیشه عطر رو در نور لامپ ببینید كدری در آن احساس می كنید كه هم ناشی از شیشه عطر و هم خود ماده معطر آن می باشد .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی نوع چاپ اسم عطر بر روی شیشه می باشد كه در عطرهای اصلی چاپ های كه بر روی شیشه عطر حك شده برجسته تر است بشكلی كه با لمس كردن نوشته ها احساس زبری می كنید و نوع این چاپ ها بسیار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بی نظمی است .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی سوراخ ریزی است كه در زیر شیشه عطر می باشد كه در عطرهای اصلی این سوراخ وجود ندارد كه در بیشتر عطرهای تقلبی این حفره بسیار ریز دیده می شود .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی وجود شماره ی است كه در زیر شیشه عطر حك شده كه گاه شامل حجم عطر و نام عطر می باشد كه این نوشته ها در بیشتر عطرهای اصلی به صورت برجسته در زیر شیشه عطر حك شده است اما گاهی در بعضی از ادكلن ها اصلی نیز بجای حك نوشته ها از برچسب یا چاپهای سیاه رنگ استفاده می شود كه در این مواقع باید از راه های دیگری اصلی بودن آن را تشخیص داد .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی در درب شیشه عطر می باشد كه در ادكلن های اصلی در شیشه فوق العاده دقیق و با ظرافت خاصی تزریق شده است و مخصوصاً در درون درب آن نیز این ظرافت دیده میشود و گاه دارای یك لعاب براق می باشد .
مثلاً تنها را تشخیص ادكلن یو دی وی اصلی از تقلبی درب این ادكلن می باشد كه در نوع اصلی خود دارای برجستگی های موجی خاصی است بشكلی كه اگر با سر ناخن بر روی اون بكشید كاملا مشخص می شود و یا در ادكلن مكسی كه در نوع اصلی نام مكسی با ظرافتی خاص بروی درب حك شده است .
یكی دیگر از مهم ترین قسمت های یك عطر ، جعبه آن است كه نقش اساسی در فروش آن و صد البته در تشخیص نوع اصلی از تقلبی یك عطر دارد چون تولید كنندگان عطرهای تقلبی به واسطه امكانات محدودشان در بخش جعبه عطر نتوانستند به پای عطرهای اصلی برسند . در عطرهای های اصلی جعبه دارای چاپ عالی ، شكیل ، زیبا و پلاستیك روی جعبه فوق العاده شفاف و منظم است در داخل جعبه نیز یك مقوای محافظ شیشه به همراه یك بروشور معرفی محصول ، وجود دارد .
یكی از نكات مهم در جعبه عطرهای اصلی نداشت عبارت Made in است چون در عطرهای اصلی معمولاً فقط به نوشتن عبارتهای چون PARIS اكتفا میكنند اما در عطرهای تقلبی و مخصوصاً چینی عبارت های چون Made in London یا Made in Paris دیده می شود .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی باركد می باشد كه تمام عطرهای اصلی دارای باركد در زیر جعبه عطر می باشد كه این شماره مشخص كننده تمام خصوصیات محصول می باشد و در همه ادكلن اصلی می باشد . مثلاً ادكلنی چون تی رز اصلی دارای این باركد می باشد اما نوع تقلبی آن این خصوصیت را ندارد .
ب : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی
یكی از مهم ترین و دشوار ترین راه های تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی رایحه اونهاست كه در عطرهای اصلی رایحه دارای یك نشاط ، لطافت و تازگی خاصی است و به نوعی رایحه شفاف است اما رایحه ی عطرهای تقلبی سنگین ، كدر و غیر شفاف است و اگر هم غیر ماهرانه تولید شده باشد بوی الكل اتیلیك نیز می دهد! كه در دنیای عطر سازی، این خصوصیت برای عطر یك فاجعه محسوب میشود كه البته برای فهمیدن این خصوصیت باید تجربه بالایی در زمینه عطر و ادكلن داشته باشید اما بدانید اگر چند عطر اصلی را به همراه تقلبی هایشان همزمان بو كنید به این تفاوت آشكار پی می بیرید .
نكته دیگر پایداری عطر كه در عطرهای تقلبی این پایداری شاید خیلی سخت به یك ساعت برسد اما در عطرهای اصلی این پایداری 6 تا 10 ساعت ادامه دارد .
نكته بعدی هم یكنواختی رایحه عطرهای اصلی است بشكلی كه با گذشت زمان نوع رایحه تغییر نمی كند اما در عطرهای تقلبی این رایحه با گذشت زمان تغییر می كند .
در پایان ذكر چند نكته ضروری است:
در تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی تجربه بسیار مهم است چون گاهی وقت ها خود عطر فروشان عزیز نیز اشتباه می كنند .
به هیچ كس اعتماد نكنید و با برسی های خود به اصلی بودن یك ادكلن برسید .
سعی كنید ادكلن های خود را از مراكز معتبر خریداری كنید .
قیمت های ارزان برای یك ادكلن شك برانگیز است .
سعی كنید قبل از خرید یك ادكلن عكس های اون را از سایت های معتبر اینترنت به دقت برسی كنید و حتی قیمت دلاری اون را هم در نظر بگیرید چون قیمت های ریال اون نباید كمتر از دلاری باشد .
عطرهای كه در بازار به درجه 2 معروف هستند همان عطرهای تقلبی اند .
ظرافت و زیبایی در ادكلن های اصلی حرف اول را می زند از آرم و لوگو گرفته تا شیشه و جعبه عطر .
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم اسفند 1388ساعت 17:0  توسط مجید  |